• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Battlestar Galactica Online: Kosmiczna młócka na wyciągnięcie ręki

Battlestar Galactica Online: Kosmiczna młócka na wyciągnięcie ręki

Walka o dominację, napięte pojedynki i widowiskowe bitwy z udziałem setek graczy, a wszystko to za pomocą przeglądarki? Ten symulator oparty na podstawie popularnego serialu sci-fi jest w stanie dostarczyć niezłego kopa adrenaliny na wiele wieczorów!

Dawno, dawno temu...

Mimo prawie pięciu lat od swojej premiery, darmowy MMO space shooter w uniwersum Battlestar Galactica broni silnej pozycji w tej kategorii. Świetna grafika 3D i ścieżka dźwiękowa prosto z serialu sprawiają bardzo obiecujące pierwsze wrażenie, a fabuła stojąca za grą tylko to wzbogaca.

Battlestar

Ostatni przedstawiciele rasy ludzkiej uciekają po przegranej wojnie z maszynami – Cylonami, których misją jest zemsta na swoich stworzycielach. Podczas pościgu dochodzi do niekontrolowanego skoku obu flot w nieznany sektor. Od tego momentu frakcje zaczynają ze sobą ostateczną walkę o przetrwanie. W grze nie dowiemy się niestety dużo więcej na temat konfliktu bądź postaci, które spotkamy na swojej drodze. Jako produkcja promująca serial, jest to w pewien sposób zrozumiałe, choć chciałoby się znać więcej powodów, dla których będziemy mordować przeciwnika na potęgę. Dlatego zaznajomienie się lub oglądnięcie kilku odcinków BSG jest tutaj rekomendowane.

Moja własna maszyna zniszczenia

Grę rozpoczynamy za sterami podstawowego myśliwca – ludzkiego Vipera bądź cylońskiego Raidera. Warto od razu zaznaczyć, że każdy statek ma swojego odpowiednika u strony przeciwnej. Jedyną różnicą jest wygląd, a co za tym idzie – rozmieszczenie broni i ich pola widzenia. Nie wpływa to znacząco na balans, ale w niektórych przypadkach może zaważyć o wyniku walki. Do naszej dyspozycji mamy 16 statków w czterech klasach – myśliwce, eskortowce, statki bojowe oraz statki główne (lub inaczej lotniskowce). Trzy pierwsze posiadają po kilka modeli, od przechwytujących, poprzez dowódcze, kończąc na ciężkich maszynach szturmowych. O ile różnorodność w ich wyborze jest satysfakcjonująca, o tyle możliwość przetestowania przed samym kupnem jest niemal znikoma. Dlatego polecam poczytać o nich na forach bądź spytać w samej grze, ponieważ w rozwój każdego z nich trzeba będzie wpakować sporo czasu i zasobów.

BattlestR

Skoro już mowa o zasobach, są one cztery - tylium, tytan, woda oraz kubity (tutejsza waluta premium). Wszystkie je możemy pozyskać poprzez wykonywanie zadań (np. zabij X wrogów, patroluj sektor), wydobywanie ich z asteroid lub lootowanie wraków. Może się to wydawać mozolne, szczególnie biorąc pod uwagę ilość, jaka jest potrzebna na ulepszania naszych statków. Sam znajduję jednak coś relaksującego w skanowaniu skałek na dalekich rubieżach kosmosu.

Zacznijmy w końcu strzelać!

Dochodzimy tak do głównego celu rozgrywki – walki o dominację naszej frakcji. Obszar konfliktu podzielony jest na 58 układów, czyli map, z których niemal każda może zostać przejęta przez ludzi lub Cylonów. Z jednej strony jest to ciekawe rozwiązanie, sprawiające, że zwykły patrol może przerodzić się w krwawą jatkę. Z drugiej jednak bywa to utrapieniem dla nowych graczy, którzy wykonując zadania, narażeni są na błyskawiczną śmierć z ręki weteranów. Sama walka jest dynamiczna i wymagająca poznania swojego przeciwnika. System strzelania i namierzania może z początku odrzucić swoją prostotą, jednak odpowiednie manewrowanie i używanie podzespołów wspierających bądź hakujących sprawia, że pojedynki są ekscytujące, często bez wyraźnego faworyta aż do samego końca.

BATTLESTAR

Jednak tym, czego najbardziej oczekuje się od Battlestar Galactica Online są bitwy na ogromną skalę. I faktycznie, wieczorami, gdy panuje największy ruch, mapa sektora zapełnia się ostrzeżeniami o ciężkich bojach. Na czacie co chwila pojawiają się informacje o nowych lokalizacjach przeciwnika, a eskadry przeprowadzają skoordynowane akcje. Muszę przyznać, że gdy pierwszy raz ujrzy się potęgę obu flot nacierających na siebie, można zatracić się w oglądaniu tego spektaklu zniszczenia.

Do tego pięknego obrazka wkrada się niestety spory minus, mianowicie brak wsparcia dla nowych graczy, co znacznie odkłada w czasie ich przydatność w walce. Można oczywiście temu zaradzić poprzez użycie portfela i zakupienie kubitów. Nie nazwałbym tego Pay2Win, ale drogą na skróty – zdecydowanie. Razi też istotny spadek klatek na sekundę podczas dużych starć. Jest to spowodowane ograniczonymi możliwościami gry na przeglądarkę. Pocieszy fakt, że gdy piszę tę recenzję, wersja instalowana na dysku ma zostać wypuszczona w przeciągu kilku tygodni, co powinno uporać się z tym problemem.

Battlestar

Warta zachodu?

Battlestar Galactica Online nie jest grą idealną. Skomplikowany i drogi system ulepszeń, sporo czasu potrzebnego na uzbieranie zasobów i ciągłe zmiany w balansie między statkami sprawiają, że nowi gracze staną przed nie lada wyzwaniem. Dlatego bardzo mocno zalecam dołączenie do eskadry (istnieje kilka polskich). Tam bardziej doświadczeni piloci chętnie tłumaczą i pomagają kolegom na niższych poziomach. Gdy jednak poradzimy już sobie z tymi utrudnieniami, rozgrywka dostarcza sporo frajdy i satysfakcji z naszych sukcesów na polu bitwy. Zdecydowanie polecam osobom poszukującym kosmicznego shootera, który nie dość, że jest darmowy, to jeszcze znajduje się na odległość paru kliknięć.
 

robert popiuk

Robert Popiuk

W młodości zagorzały fan klasycznych RTS-ów, teraz ordynarny casual i altoholik. Regularnie zbiera cięgi w Hearthstonie bądź feeduje w LoL-u. Poza komputerami lubi jazdy na rowerze, góry i machanie żelastwem. Walił z axa w grach fabularnych, popychał figurki, a ostatnio niedzielnie gra w planszówki. Amator reportaży, dokumentów i ciężkich kosmiczno-egzystencjalnych debat późnymi porami.

 


 • Battlestar Galactica Online logo gry png

  Battlestar Galactica Online

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Science fiction
  Grafika: 3D
  Producent: Artplant
  Wydawca: Bigpoint
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.5
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Battlestar Galactica Online - Gameplay
Battlestar Galactica Online - drugi gameplay
Battlestar Galactica Online - Trailer 2015 [HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Battlestar Galactica Onli...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee