• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Polskie grillowanie, czyli rozmaitości na talerzu

Polskie grillowanie, czyli rozmaitości na talerzu

Kiedyś tradycją były spotkania towarzyskie na trawie i posiedzenia przy ognisku z nabitą kiełbaską na patyk. Od kiedy nastała era grilla, Polacy chętnie i często korzystają z tej opcji konsumpcji na świeżym powietrzu. A grillować można wiele i z tego cieszą się chyba najbardziej zwolennicy tej metody gotowania. Można przygotować rozmaitości na bazie mięs, kiełbas, ale także różnorodne postaci warzyw czy owoce na ciepło jako deser. Możliwości jest cała masa, podobnie jak przepisów i książek czy filmików instruktażowych, w których krok po kroku zostajemy wtajemniczeni w sekrety tej sztuki. To taka umiejętność, dzięki której zyskujemy wiele korzyści, wystarczy tylko chcieć.

Charakterystyka imprezy grillowej

Grill to taki styl spotkania, który charakteryzuje się kilkoma cechami. Przede wszystkim jest mistrz ceremonii, czyli osoba nadzorująca obsługę grilla, sprawdzająca gotowość potraw do spożycia oraz reszta załogi. Grupa z kolei podzielona jest na osoby pomagające w przygotowaniach smakołyków do smażenia, sekcję przekąsek i sosów a także dostarczycieli napojów i szykowania zastawy. Są także umilacze czasu, którzy opowiadają zabawne historie oraz DJ imprezy. Jak się bawić, to na całego. Charakterystyczna jest także grupka zaciekawionych procesem grillowania i rozmową z mistrzem ceremonii, najczęściej gospodarzem całego zajścia. Niektóre role, jak widać, uległy zmianie lub nawet zostały całkowicie wykluczone ze względu na specyfikę grillowania. Porównując je do wspomnianego ogniska, nie trzeba chodzić po lesie i zbierać opału, ani strugać kijków. Wystarczy bowiem kupić brykiet, węgiel drzewny, lub też podłączyć butlę z gazem - to w zależności od modelu sprzętu, jaki wchodzi w grę. Gdy już wszystko gotowe jest na stole/kocu, wówczas można przystąpić do konsumpcji.

Czas przyjemności smakowych

Zazwyczaj jest tak, że część potraw jest zaplanowana, a pod nią wszelkie dodatki, np. pieczone ziemniaki, dipy, sałatki. Bywają także elementy zaskoczenia, kiedy ktoś z zaproszonych gości/ uczestników ma nowy przepis i właśnie postanowił się nim podzielić z szerszą grupą. Są spotkania, na które każdy przynosi coś do jedzenia i wtedy na stole lądują przeróżne kulinarne specyfiki, których próbujemy na zmianę, jak i w dowolnych kombinacjach. To taka wyjątkowa uczta i biesiada, gdzie można rozpływać się w smakach oraz kolorach. Od wczesnej wiosny po późną jesień mamy bowiem dostęp do sezonowych warzyw i owoców, które zmieniają się z biegiem miesięcy. Podobnie ulega metamorfozie nasz zestaw na grilla, gdzie zasadniczą składową jest fantazja kucharza oraz ulubione dania w nowej odsłonie. Nie ma dwóch takich samych spotkań grillowych, gdyż każdy uczestnik wnosi coś wyjątkowego do wspólnej puli. Jedno jest pewne - na talerzu króluje świeżość oraz wielobarwność, za którą podążają smaki. To za sprawą tej burzy różnorodności, nasze kubki smakowe doświadczają najdzikszych przyjemności. Dlatego też tak często i chętnie wybieramy ten sposób przyrządzania i podawania potraw.

Aktywności podczas spotkań

Nieodzownym elementem spotkań grillowych jest jakaś postać aktywności. Może to być gra w lotki, piłkę, badminton czy forma relaksu np. leżakowanie, bujanie w hamaku, pluskanie w dmuchanym basenie, itp. Wszystko zależy od preferencji oraz wybranego miejsca spotkania. Na łonie natury można wykorzystać dostępny zielony teren, czasem trafi się rzeka lub jezioro, więc wszelkie zabawy w wodzie będą jak najbardziej wskazane. Tak naprawdę to ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i chęci, gdyż nawet na kawałku trawnika przed domem można ciekawie i aktywnie spędzić czas. A gdy towarzystwo woli spokojniejsze rozrywki, wówczas można zaopatrzyć się w różnego rodzaju planszówki, karty czy projektory do oglądania filmów pod gołym niebem. Sezonowe grillowanie jest istotnym elementem towarzyskim, na które z radością i niecierpliwością czeka wielu z nas.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)

 


 • League of Angels 2 logo gry png

  League of Angels 2

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: GTArcade
  Wydawca: GTArcade
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.4
  • 0.0
  • 7.3
 • Sonda League of Angels 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee