• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Komfort podczas maratonu gamingowego: poradnik, jak wybrać idealne biurko gamingowe!

Komfort podczas maratonu gamingowego: poradnik, jak wybrać idealne biurko gamingowe!

Aby w pełni cieszyć się wspaniałą rozrywką, jaką są gry komputerowe, potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, czyli wydajny komputer i akcesoria dla graczy. Równie ważne jest miejsce, w którym urządzenia te zostaną zlokalizowane, czyli biurko gamingowe. Poza tym, gracz zainwestować powinien w idealnie dobrany do swoich potrzeb fotel.

Wbrew pozorom, wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem jest męczące dla ludzkiego organizmu. Dotyczy to zarówno pracy, jak i rozrywki, w tym zwłaszcza gamingu. Koniecznie trzeba więc zadbać o wygodne i ergonomiczne stanowisko komputerowe, czyli biurko oraz fotel. Jest to szczególnie ważne w przypadku graczy, biurka dla których spełniać muszą szczególnie wysokie wymagania.

Biurko gamingowe - czym powinno się odznaczać?

Większość współczesnych gier komputerowych to bardzo zaawansowana forma rozrywki, wymagająca znacznie więcej sprzętów, niż tylko komputer, monitor, klawiatura i myszka. Dlatego biurko gamingowe powinno zostać tak skonstruowane, aby zaspokajać wszelkie potrzeby gracza, dotyczące przede wszystkim wygody oraz ergonomii.

Istotny jest w szczególności rozmiar mebla. Musi on pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, z których korzysta gracz, w tym monitory - a często używa się ich nawet kilku. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na ergonomiczny design. Warto wybrać model z regulacją wysokości, dzięki której o wiele łatwiej można dopasować biurko do własnego wzrostu, sylwetki i zajmowanej podczas gry pozycji. Przekłada się to na zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas długotrwałego siedzenia (jest to szalenie ważne oczywiście przy KAŻDEJ aktywności przed komputerem).

Biurko gamingowe powinno też być wielofunkcyjne. Chodzi tu przede wszystkim o jak najwięcej schowków i półek, służących do przechowywania różnego rodzaju akcesorów, sprzętów i wszystkiego, co jest potrzebne graczowi. Dzięki temu można nie tylko utrzymać porządek, ale także mieć wszelkie urządzenia w zasięgu ręki i w odpowiednim miejscu. Warto wybrać mebel z wbudowanym systemem zarządzania przewodami - rozwiązanie to pomaga uniknąć plątaniny kabli, która mogłaby utrudnić rozrywkę i pracę.

Bardzo ważną cechą biurka gamingowego jest jego jakość, zwłaszcza w aspekcie trwałości. Powinno ono zostać wykonane z jak najlepszych materiałów, takich jak laminowane drewno lub hartowane szkoło oraz zaopatrzone w powierzchnie odporne na uszkodzenia.

Biurko gamingowe -poradnik jak wybrać

Fotele gamingowe - wygodnie i zdrowo

Równie ważnymi, co biurka, elementami stanowisk gracza są fotele gamingowe. Poszczególne ich modele projektowane są z myślą o wszystkich fanach gier, dla których zdrowie jest tak samo istotne, jak dobra zabawa. Pamiętać trzeba, że na komfort siedzenia przed monitorem składa się wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę, wybierając idealny fotel gamingowy. Wymienić należy przede wszystkim:

1) Maksymalne obciążenie - fotel dostosowany być powinien do wagi użytkownika. Większość modeli oferuje dopuszczalne obciążenie wynoszące około 150 kg.

2) Materiał obicia - powinien być przyjemny w dotyku, estetyczny oraz wytrzymały.

3) Regulacja - im większy jej zakres, tym fotel lepszy. Nowoczesne modele często wyposażone są nie tylko w regulację wysokości siedziska, ale też funkcję odchylania oparcia, regulowane podłokietniki, a nawet funkcję bujania.

4) Ergonomiczne poduszki - fotel gamingowy musi zapewnić odpowiednią pozycję dla lędźwi i karku. Obecnie gwarantują to nawet niedrogie modele.

Fotele gamingowe - wygodnie i zdrowo - poradnik jak wybrać

5) Kolorystyka z ewentualnym podświetleniem - praktycznie nieograniczony wybór. Ma walor przede wszystkim estetyczny, służy podkreśleniu charakteru gracza i jego ulubionej rozrywki.

Wybierając zarówno biurko, jak i fotel dla graczy pamiętać trzeba przede wszystkim o tym, że zdrowa, wygodna postawa jest najważniejsza.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.2
  • 0.0
  • 8.3
.
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee