• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Aplikacje, które ułatwiają codzienne życie

Aplikacje, które ułatwiają codzienne życie

Jesteśmy przekonani, że praktycznie rzecz biorąc każdy, kto czyta te słowa, ma w kieszeni lub obok siebie na stoliku nowoczesny telefon komórkowy. Być może nawet czytasz ten artykuł właśnie na ekranie swojego smartfona! Chodzi nam o to, że w dzisiejszych realiach w zasadzie bez telefonu komórkowego nie jesteśmy w stanie się obejść. Używamy go do prawie wszystkiego - piszemy wiadomości do znajomych, surfujemy po Internecie, gramy w gry wideo, robimy zdjęcia, korzystamy z nawigacji... a to tylko wąski ułamek wszystkich dostępnych możliwości.

Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie aplikacje warto zawsze mieć na swoim telefonie niezależnie od tego, jak nowoczesne masz urządzenie (albo raczej przestarzałe) i o jakiej wydajności? W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka opcji, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę. Oczywiście pominiemy tutaj aplikacje specyficzne i hobbystyczne (jak choćby Endomondo lub dotyczące zamawiania jedzenia przez Internet), skupimy się raczej na ogólnie pojętych aplikacjach użytkowych, które mogą się nam przydać w wielu sytuacjach. Oto nasze propozycje, zapraszamy do ich poznania!

Open Camera

Jeśli z jakiegoś względu nie jesteś zadowolony z możliwości swojego telefonu pod względem funkcjonalności związanej z robieniem zdjęć, to być może rozwiązaniem Twoich problemów okaże się być w pełni darmowa aplikacja o nazwie Open Camera. Jest to narzędzie rozwijane zupełnie niezależnie od producentów telefonów i systemu operacyjnego, którego głównym celem jest wyciśnięcie wszystkiego, co tylko się da z układów elektronicznych oraz optyki zainstalowanego w Twoim smartfonie aparatu.

Naturalnie może się zdarzyć, że po zainstalowaniu Open Camera jakieś funkcje nie będą jednak dostępne - na przykład aplikacja ta czasami nie potrafi rozpoznać wszystkich aparatów dostępnych w telefonie. Nie jest to jednak wina samej aplikacji, ale różnego rodzaju blokad i niestandardowych rozwiązań stosowanych przez producentów. Ale niezależnie od tego, zawsze wprowadza ona wiele nowych możliwości. Już pomijamy filtry i efekty oraz tryb HDR. Ale z pewnością nieco bardziej doświadczonym miłośnikom fotografowania przyda się możliwość ręcznego ustawiania długości czasu naświetlania, trybu ISO, czy też migawki. Z kolei fani nagrywania na pewno docenią możliwość nagrywania filmów we wszystkich możliwych trybach oferowanych przez aparat, a nie tylko tych odblokowanych przez producenta. Sprawdza się to doskonale w przypadku, gdy na przykład tańszy model telefonu ma identyczny aparat, co droższy, a jedynie sztucznie zablokowany przez firmowe oprogramowanie producenta. A to tylko część z ogromnych możliwości oferowanych przez Open Camera. Może się na przykład okazać, że Twój z pozoru wiekowy już smartfon nagle bez problemu radzi sobie z nagrywaniem filmów w rozdzielczości FullHD i w 60 klatkach na sekundę - co wcześniej wydawało Ci się zupełnie nierealne!

Android Auto

Teraz chcemy Ci zaprezentować bardzo przydatną aplikację podczas podróży samochodem. Musisz jednak wcześniej spełnić kilka kluczowych warunków. Po pierwsze, system multimedialny Twojego samochodu powinien obsługiwać także technologię Android Auto. W razie wątpliwości zajrzyj do instrukcji obsługi auta lub poszukaj informacji w Internecie. Jeśli natomiast dysponujesz starszym modelem, który pozbawiony jest wszelkich wodotrysków multimedialnych, ograniczając się jedynie do standardowego radia, to możesz rozważyć na przykład zakup taniej stacji multimedialnej z Androidem i ekranem multimedialnym. Możesz wybrać model w rozmiarze 2 DIN lub 1 DIN z wysuwanym ekranem. To w zupełności wystarczy.

A dlaczego warto to zrobić? Bo wtedy korzystając z aplikacji Android Auto na swoim telefonie, możesz przenieść całą podstawową funkcjonalność właśnie na ekran swojego samochodu. Oznacza to, że możesz w ten sposób odbierać i wykonywać polecenia, słuchać muzyki, oglądać filmy, grać w gry online... ale bez wątpienia najważniejszą rzeczą jest możliwość komfortowego korzystania z aplikacji Google Maps oraz rzecz jasna nawigacji. Zamiast mocować gdzieś telefon na brzydkim, niewygodnym i niezgrabnym uchwycie, po prostu wkładasz go gdzieś do schowka, a obraz z nawigacji Google wyświetlasz wygodnie na ekranie swojej stacji multimedialnej w samochodzie.

Oprogramowanie do oczytywania danych w samochodzie

Tutaj mamy propozycję dla nieco bardziej zaawansowanych miłośników motoryzacji. Praktycznie każdy samochód wyprodukowany po 1995 roku dysponuje złączem OBD2, które pozwala dokonać pełnej diagnostyki - a konkretniej rzecz biorąc połączyć się z komputerem samochodu i odczytać wszystkie zapisane w nim błędy i ostrzeżenia.


Aby móc wykonać tę procedurę, będziesz musiał zainwestować w interfejs diagnostyczny - ale bez obaw, nie jest to droga sprawa, bo odpowiednie urządzenie kosztuje od 50 PLN w górę. Ale najprostszy model w zupełności wystarczy. Zwróć tylko uwagę, by oferował łączność poprzez Bluetooth oraz dysponował chipem ELM327. Interfejs taki podpinasz do złącza OBD2 w swoim samochodzie (w 90% modeli znajduje się ono po lewej stronie deski rozdzielczej na dole), a następnie uruchamiasz aplikację na swoim telefonie, łączysz się z samochodem i odczytujesz błędy. W ten sposób możesz szybko dowiedzieć się tak wstępnie, co doskwiera Twojemu autu.

Godne uwagi aplikacje to na przykład: Dash Command, OBD Car Doctor, Torque Free i Torque Pro, Piston.

Dostępne są także aplikacje dedykowane konkretnym markom lub nawet modelom jak na przykład VAG Commander, czy też Suzuki AZ Viewer. Większość aplikacji nie tylko pozwoli Ci odczytywać błędy, ale także poznać na przykład podstawowe parametry silnika podczas pracy - chwilowe zużycie paliwa, temperaturę powietrza, oleju, płynu chłodzącego, obroty silnika, odczyty z różnego rodzaju czujników pokładowych, tryb pracy klimatyzacji i mnóstwo innych przydatnych parametrów. Jeśli więc lubisz wiedzieć coś więcej o funkcjonowaniu Twojego samochodu, to będzie to bez wątpienia niezwykle ciekawa dla Ciebie opcja.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)

 


 • Eternal Fury: Resurrected logo gry png

  Eternal Fury: Resurrected

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Walka z siłami ciemności
  Grafika: 2D
  Producent: Esprit Games
  Wydawca: Esprit Games
  Platformy: Przeglądarka, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

 Eternal Fury - GamePlay Intro - Territory [Full HD]
 Eternal Fury - Gameplay - Tips & Strategies [Full HD]
 Eternal Fury - New Pets [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Eternal Fury: Resurrected
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee