• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Star Stable - Koń, jaki jest, każdy widzi...

Star Stable - Koń, jaki jest, każdy widzi...

Jak do tej pory nie miałam okazji „pograć” w gry o koniach. A skoro już się nadarzyła, to dobre i tyle, by poznać je chociażby w wirtualnej rzeczywistości. Konie nigdy nie należały do moich pasji, pod żadną postacią. Po Star Stable mogę jednak stwierdzić, że chętnie poznałabym uczucie galopowania na prawdziwym koniu. I chyba nie do końca zgadzam się z pierwotnym założeniem, że jest to gra w konie przeznaczona głównie dla grupy wiekowej 9-16 lat i to tylko dla dziewczynek. Moim zdaniem można się tutaj odnaleźć niezależnie od wieku czy płci, choć to fakt, że kreowanie postaci dziewczęcej niekoniecznie może przypaść do gustu męskiej części graczy. Tak czy siak, mnie ta kompozycja odpowiada i wciąga, choć już dawno nie mieszczę się w podanym przedziale wiekowym.

Star Stable - gry o koniach online darmowe

Soundtrack i historia na początek

To co mnie urzeka na pierwszy rzut oka, to początek sprawiający wrażenie, że zaczyna się jakiś ciekawy film. Dopasowana muzyka, jak i krótka historia przewijająca się na początku, jak dla mnie dają poczucie, że siedzę w sali kinowej. Podsumowując te pierwsze chwile zanim jeszcze zasiadam swojego konia i zaczynam przygodę, są w moim odczuciu zachęcający, by zacząć dalszą zabawę.

Star Stable - gry z koniami online darmowe

Moim zadaniem stało się wcielenie w postaci dziewczyny, która latem będzie przemierzać tereny w okolicy stajni Jorvik. Wykreowałam swoją postać i nazwałam konia, którego wzięłam pod swoje wirtualne skrzydła. Wybór był niemały i ostatecznie stworzyłam postać przypadającą mi do gustu pod względem nazwy. Tu chyba nawet najbardziej wymagający gracz byłby w stanie zadowolić swoje wysublimowane gusta, bo kombinacji odnośnie imienia postaci i nazwy konia, jest naprawdę sporo. Zdecydowanie więcej niż w innych produkcjach, z którymi do tej pory udało mi się zmierzyć.
Star Stable - gry w konie online darmowe

Przygodę od Stajni czas zacząć

Tradycyjnie, jak to ja, na plus zaliczam brak jakiegoś przydługiego samouczka. Komentarze wyświetlające się w dymkach są na tyle krótkie i atrakcyjne, że szybko można załapać, co, gdzie i jak. Nie ma problemu z praktycznie błyskawicznym odnalezieniem się na terenie Stajni, ale i tym poza nim, do którego dostęp uzyskuje się dopiero po wykonaniu konkretnych zadań – wyzwań. Jest i wirtualna waluta, inni uczestniczy, czat, gdzie można porozumieć się z innymi. Do wyboru opcje uczestnictwa w zawodach, zakupy w sklepiku czy miejsce, gdzie można zadbać o swojego konia.

Star Stable - gry o koniach online darmowe

Może i nie wieje z każdej strony adrenaliną, ale jest na tyle ciekawie, że czas szybko płynie i chętnie podejmuję się kolejnych wyzwań. Przy okazji nie omieszkam wypróbować swojego konia i jego możliwości. Szybko można przyzwyczaić się do sposobu poruszania, odnajdywania konkretnych punktów i wykonywania zadań, by już za chwilę pojawić się na terenie poza stajnią.

Star Stable - gry w konie online darmowe

Oprawa graficzna

Przemawia do mnie również grafika. Trudno mi powiedzieć, czy uznałabym ją za jedną z lepszych, jakie widziałam, bo... pewnie zbyt mało jeszcze widziałam. Na tyle, na ile zdążyłam poznać, grafika jest dla mnie jednak zdecydowanie bardziej niż tylko przyjazna. Jest kolorowo, dość realistycznie, a w połączeniu z idealnie dopasowaną muzyką, w całości można się wręcz zatopić, zapominając o świecie zewnętrznym – tym prawdziwym.

Star Stable - gry o koniach online za darmo

Minusy

Spośród minusów wymieniłabym fakt, że można grać całkowicie darmowo tylko przez pierwszych kilka poziomów. Mamy zatem przed sobą produkcję darmową z możliwością zakupu dodatkowych elementów, ale po 5-tym etapie nie ma już innej opcji, jak tylko skorzystać z płatnego konta. Z drugiej strony, akurat w tym wypadku chyba byłabym gotowa co nieco uszczknąć ze swoich finansów, by znaleźć się na kolejnych poziomach i uczestniczyć w nowych przygodach.

Star Stable - gry o koniach online darmowe

Poza tym póki co, z minusów nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Gra się płynnie, jest ciekawie, choć na tyle łatwo, by bez większych problemów zrozumieć, co trzeba zrobić i jak należy wykonywać swoje zadania. Przy okazji koń nie jest tylko wirtualnym „pionkiem”, ale niczym realnym zwierzęciem, przychodzi się nim naprawdę opiekować. Akurat dla młodszego pokolenia to dobry aspekt edukacyjny. Całość, jak dla mnie, co najmniej na 5!
 

anna rzadkowska

Anna Rzadkowska

Ma za sobą studia z turystyki, informatyki i biologii. Aktualnie oddaje się pasjom pisarskim. W sezonie, czyli przez większość roku amatorsko fotografuje zawody sportowe, głównie maratony mtb i biegi. Pasjonatka zumby i regularna podróżniczka. Wsiada za kierownicę i jeździ głównie po kraju, choć i poza jego granicę. W zimowe, mroźne noce chętnie czyta książki lub wybiera skute lodem odludne miejsca, by pobawić się w „drift”.


 • Star Stable logo gry png

  Star Stable

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Jazda konna
  Grafika: 3D
  Producent: Star Stable Entertainment AB
  Wydawca: Star Stable Entertainment AB
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.1
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Star Stable - gameplay
Star Stable - drugi gameplay
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Star Stable
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee