Największe parki narodowe w Polsce • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Największe parki narodowe w Polsce

Największe parki narodowe w Polsce

Rok 2020 pokazał nam, że wiele naszych dotychczasowych przyzwyczajeń musiało ulec zmianom. Zamknięci przez spory czas w domach częściej oglądaliśmy filmy i seriale czy też graliśmy na komputerze. Także i nasze podróże zagraniczne zostały mocno ograniczone. Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądać turystyka w 2021 roku. Być może nadal podróże do innych krajów będą niemożliwe lub utrudnione. Dobrze zatem jest bardziej spojrzeć na Polskę. Specjalnie w związku z tym prezentujemy listę największych parków narodowych w naszym kraju.

Parki Narodowe

Biebrzański Park Narodowy - 592,23 km²

Utworzony w 1993 roku park z województwa podlaskiego jest obecnie największy w Polsce z obszarem blisko 600 km². Obejmuje on przede wszystkim dolinę rzeki Biebrzy, co sprawia, że jest także najdłuższym parkiem narodowym w naszym kraju. Jego największym atutem niewątpliwie są tereny podmokłe: rzeki, bagna, mokradła i torfowiska. Z racji swojej dzikości i naturalności stanowi on idealne miejsce dla wielu gatunków ptaków czy zwierząt. Tych pierwszych naliczono tu ponad 270. To właśnie tutaj znajduje się największa populacja łosi, jak i spora grupa odradzających się w regionie bobrów. Na miejscu mamy do czynienia z ponad 600 kilometrami szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Szczególnie godne polecenia są te ostatnie, gdyż pozwalają zobaczyć z bliska wiele dzikich terenów, zwykle niedostępnych dla człowieka. Ponadto na terenie parku znajduje się także słynna Twierdza Osowiec z końca XIX wieku.

Kampinoski Park Narodowy - 385,4433 km²

Na drugim miejscu znajduje się mieszczący w województwie mazowieckim Kampinoski Park Narodowy. Utworzony został w 1959 roku. Wraz z kilkoma innymi miejscami w Polsce znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO. Obejmuje on w głównej mierze tereny Puszczy Kampinoskiej. Na miejscu można podziwiać między innymi wyjątkowe wydmy, obszary bagienne. Uznaje się, że lokalne wydmy stanowią najlepiej zachowany kompleks wydm śródlądowych na całym kontynencie! Niektóre z nich osiągają wysokość nawet 30 metrów. Jest to także jedna z większych ostoi ptactwa w naszym kraju. Na miejscu znajduje się sporo szlaków pieszych, rowerowych i konnych.

Bieszczadzki Park Narodowy - 292,02 km²

A może tak uciec i wyjechać w Bieszczady? Nie bez powodu tak wiele osób marzy o wyjeździe na wschodni kraniec Polski. Utworzony w 1973 roku park obejmuje najważniejsze pasma górskie. To ostatnie miejsce w polskich górach, gdzie faktycznie można poczuć się niczym w dzikim i naturalnym miejscu. Nawet poza granicami parku nie znajdziemy za bardzo dużych miast, wielkich hoteli. To miejsce, gdzie można natrafić na pozostałości dawnych osad, niedźwiedzie, wypas koni huculskich. Największym oczywiście powodzeniem cieszą się rejony Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej. Jednak warto również odwiedzić te mniej znane miejsca. Na miejscu możemy również odwiedzić Park Gwiezdnego nieba, dzięki któremu nocą przy ładnej pogodzie można dojrzeć spektakularną liczbę gwiazd.

Słowiński Park Narodowy - 215,72 km²

Z południa kraju przenosimy się nad sam Bałtyk. Powierzchnia tego parku wynosi 327,44 km², jednak uwzględniamy tylko ląd, zaś spora jego część to także wody Bałtyku przylegające do granic parku. Założony w 1967 roku park z województwa pomorskiego najbardziej znany jest ze swoich spektakularnych wydm. Charakterystyczny pas mierzei z ruchomymi wydmami każdego roku odwiedzany jest przez mnóstwo turystów. Oprócz tego na miejscu możemy podziwiać wyjątkowe jeziora, łąki, bagna, torfowiska, lasy.

W dalszej kolejności znajduje się Tatrzański Park Narodowy 211,87 km², Magurski Park Narodowy 194,39 km² oraz Wigierski Park Narodowy 150,79 km². Najmniejszy zaś jest Ojcowski Park Narodowy 21,46 km².  

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • Ski Jump Simulator logo gry png

  Ski Jump Simulator

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Gra w skoki narciarskie
  Grafika: 2D
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
Ski Jump Simulator - Gameplay - Prezentacja Gry [Full HD]
Lineage II Essence - MMORPG po polsku - Gameplay [Full HD]
Lineage II Essence - Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Ski Jump Simulator
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Kultowa "Gra w Małysza" powróciła! 1
  • Perfekcyjnie dopracowana mechanika skoków 0
  • Dostępna bez instalacji na PC i smartfonie 0
 NEWSY
najnowsze