• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Największe parki narodowe w Polsce

Największe parki narodowe w Polsce

Polska słynie z bogatej i różnorodnej przyrody, która zachwyca zarówno mieszkańców, jak i turystów. Na terenie naszego kraju utworzono 23 parki narodowe chroniące najcenniejsze ekosystemy i siedliska wielu gatunków roślin i zwierząt. Najstarszym parkiem narodowym jest Pieniński Park Narodowy utworzony w 1932 roku, który chroni przełom Dunajca przez Pieniny, słynący z pięknych widoków i wapiennych skał. W artykule przyjrzymy się bliżej pięciu największym polskim parkom narodowym odkrywając ich unikalne walory i zapraszając do odwiedzenia tych niezwykłych miejsc.

Parki Narodowe

1. Biebrzański Park Narodowy - 592,23 km²

Utworzony w 1993 roku park z województwa podlaskiego jest obecnie największy w Polsce z obszarem blisko 600 km². Obejmuje on przede wszystkim dolinę rzeki Biebrzy, co sprawia, że jest także najdłuższym parkiem narodowym w naszym kraju. Jego największym atutem niewątpliwie są tereny podmokłe: rzeki, bagna, mokradła i torfowiska. Z racji swojej dzikości i naturalności stanowi on idealne miejsce dla wielu gatunków ptaków czy zwierząt. Tych pierwszych naliczono tu ponad 270. To właśnie tutaj znajduje się największa populacja łosi, jak i spora grupa odradzających się w regionie bobrów. Na miejscu mamy do czynienia z ponad 600 kilometrami szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Szczególnie godne polecenia są te ostatnie, gdyż pozwalają zobaczyć z bliska wiele dzikich terenów, zwykle niedostępnych dla człowieka. Ponadto na terenie parku znajduje się także słynna Twierdza Osowiec z końca XIX wieku.

Ragnarok 2 Online - gra anime fantasy MMORPG

2. Kampinoski Park Narodowy - 385,4433 km²

Na drugim miejscu znajduje się mieszczący w województwie mazowieckim Kampinoski Park Narodowy. Utworzony został w 1959 roku. Wraz z kilkoma innymi miejscami w Polsce znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO. Obejmuje on w głównej mierze tereny Puszczy Kampinoskiej. Na miejscu można podziwiać między innymi wyjątkowe wydmy, obszary bagienne. Uznaje się, że lokalne wydmy stanowią najlepiej zachowany kompleks wydm śródlądowych na całym kontynencie! Niektóre z nich osiągają wysokość nawet 30 metrów. Jest to także jedna z większych ostoi ptactwa w naszym kraju. Na miejscu znajduje się sporo szlaków pieszych, rowerowych i konnych.

OGame - gra strategia kosmos - gry strategiczne

3. Bieszczadzki Park Narodowy - 292,02 km²

A może tak uciec i wyjechać w Bieszczady? Nie bez powodu tak wiele osób marzy o wyjeździe na wschodni kraniec Polski. Utworzony w 1973 roku park obejmuje najważniejsze pasma górskie. To ostatnie miejsce w polskich górach, gdzie faktycznie można poczuć się niczym w dzikim i naturalnym miejscu. Nawet poza granicami parku nie znajdziemy za bardzo dużych miast, wielkich hoteli. To miejsce, gdzie można natrafić na pozostałości dawnych osad, niedźwiedzie, wypas koni huculskich. Największym oczywiście powodzeniem cieszą się rejony Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej. Jednak warto również odwiedzić te mniej znane miejsca. Na miejscu możemy również odwiedzić Park Gwiezdnego nieba, dzięki któremu nocą przy ładnej pogodzie można dojrzeć spektakularną liczbę gwiazd.

League of Angels 4 Heaven's Fury - LoA 4 - gra mmo pl

4. Słowiński Park Narodowy - 215,72 km²

Z południa kraju przenosimy się nad sam Bałtyk. Powierzchnia tego parku wynosi 327,44 km², jednak uwzględniamy tylko ląd, zaś spora jego część to także wody Bałtyku przylegające do granic parku. Założony w 1967 roku park z województwa pomorskiego najbardziej znany jest ze swoich spektakularnych wydm. Charakterystyczny pas mierzei z ruchomymi wydmami każdego roku odwiedzany jest przez mnóstwo turystów. Oprócz tego na miejscu możemy podziwiać wyjątkowe jeziora, łąki, bagna, torfowiska, lasy.

Football Team - gra piłka nożna - gry manager piłkarski

5. Tatrzański Park Narodowy - 211,87 km²

Tatrzański Park Narodowy (TPN) to jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce położone w południowej części kraju, na terenie Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich. Park ten, utworzony w 1954 roku obejmuje obszar o powierzchni ponad 21 tysięcy hektarów chroniąc unikalne ekosystemy górskie oraz liczne gatunki roślin i zwierząt. Tatrzański Park Narodowy stanowi ostoję dla wielu gatunków flory i fauny, w tym takich symboli Tatr jak kozice, świstaki czy orły przednie. Liczne szlaki turystyczne prowadzą przez malownicze doliny, wspinają się na szczyty gór i prowadzą do pięknych wodospadów, pozwalając odwiedzającym z bliska poznać bogactwo tatrzańskiej przyrody. Park ten przyciąga również alpinistów i miłośników górskich ekstremalnych wyzwań, oferując im szereg trudnych tras wspinaczkowych i możliwość zdobycia najwyższych szczytów Polski.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Odkrywaj bogactwa polskiej przyrody

W dalszej kolejności znajduje się Magurski Park Narodowy 194,39 km² oraz Wigierski Park Narodowy 150,79 km². Najmniejszy zaś jest Ojcowski Park Narodowy 21,46 km². Parki narodowe w Polsce obejmują rozległe lasy, majestatyczne góry, malownicze jeziora, rozległe bagna i wiele innych unikalnych krajobrazów. Chronią one rzadkie i zagrożone gatunki roślin i zwierząt, w tym żubry, rysie, wilki i wiele gatunków ptaków. Parki narodowe oferują liczne szlaki turystyczne, ścieżki edukacyjne i inne atrakcje dla miłośników przyrody. Można tam obserwować dzikie zwierzęta, podziwiać piękne widoki, poznawać florę i faunę oraz spędzać czas aktywnie na łonie natury. Zachęcamy do odwiedzania parków narodowych i odkrywania bogactwa polskiej przyrody.


Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA. • Deluxe Ski Jump 2 - DSJ 2 logo gry png

  Deluxe Ski Jump 2 - DSJ 2

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Skoki narciarskie
  Grafika: 2D
  Producent: Jussi Koskela
  Wydawca: Mediamond Tmi
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Deluxe Ski Jump 2 - Gameplay [Full HD]
Deluxe Ski Jump 2 - Jak skakać w grze? [Full HD]
Deluxe Ski Jump 2 - najdłuższe skoki [Full HD]
Happy Tower – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Deluxe Ski Jump 2 - DSJ 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee