Czy kryptowaluty wykonają kolejny duży krok w gamingu w 2023? • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Czy kryptowaluty wykonają kolejny duży krok w gamingu w 2023?

Czy kryptowaluty wykonają kolejny duży krok w gamingu w 2023?

2022 był rokiem, podczas którego zadziało się naprawdę dużo dobrego, jeśli chodzi o przenikanie się światów kryptowalut i gamingu. Pierwsza fala, w której gry polegały w pierwszej kolejności na zarabianiu, a przyjemność z samego grania była zepchnięta na drugi plan, zdaje się być już za nami. Nadchodzi — a niektórzy powiedzą wręcz, że już nadeszła — era gier, których kluczowym aspektem znów ma być czerpanie z nich przyjemności.

 

Technologia blockchain pozwoliła już na dbore zaistnieć wielu projektom. Co wydarzyło się w temacie łączenia gamingu z krypto w ostatnich kilkunastu miesiącach? Powiedzieć, że dużo było ciekawych projektów i jeszcze więcej intrygujących obietnic na przyszłość, to nic nie powiedzieć. W tym artykule przyjrzyjmy się kilku z nich i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy gaming i blockchain w 2023 będą sobie bliskie jak nigdy wcześniej.

Epic Games i NFT

Oglądając po raz pierwszy gameplay lub trailer Blankos Block Party trudno nie skojarzyć tego kolorowego świata z tym znanym z Fortnite’a. Przypadek? W żadnym wypadku! To kolejne dzieło twórców prawdziwego hitu ostatnich lat, który zawładnął świadomością graczy na całym świecie. Co jednak czyni Blankos Block Party unikalnym? Zastosowanie w tej grze NFT, a więc niezbywalnych tokenów, za pomocą których gracze mają dowód na unikalność swoich przedmiotów: skórek dla awatarów czy akcesoriów.

Aby całość była jeszcze bardziej atrakcyjna, studio Epic Games zadbało od samego początku o kooperacje z naprawdę dużymi i mocno osadzonymi w popkulturze markami i osobowościami. I tak w grze można znaleźć przedmioty z limitowanych edycji od nominowanego do GRAMMY artysty deadmau5a, kultowej marki premium Burberry, należącej do rapera Nipseya Hussle marki The Marathon Clothing i wielu renomowanych artystów. W grudniu 2022 roku w grę zagrało ponad 40 tysięcy użytkowników, a ich liczba z miesiąca na miesiąc regularnie rośnie.

Twórca GTA dołącza do zabawy

Imienia i nazwiska Dan Houser nie musicie kojarzyć. Ale już postaci, za których powołanie do życia był współodpowiedzialny, znać będziecie na pewno. Trudno, by było inaczej, skoro Houser to współzałożyciel Rockstar Games, a więc firmy odpowiedzialnej za fenomen Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption.

Houser w 2020 roku, po niemal ćwierć wieku opuścił Rockstar Games. W ubiegłym roku zaś został jednym z uczestników rundy finansowania firmy Revolving Games, podczas której udało się zebrać aż 13,2 miliona dolarów. Wspomniana marka pracuje obecnie nad dwoma blockchainowymi tytułami gier, inspirowanymi wielkimi klasykami z lat minionych. Pierwsza to Project Saturn - strategia MMO w klimacie Battlestar Galactica. Druga - Skyborne Legacy, czerpiąca pełnymi garściami z The Legend Of Zelda oraz Animal Crossing.

Dobrana para: Square Enix i gry blockchain

To już najświeższe dobre wieści dla fanów gamingu w blockchainowym wydaniu. W swoim corocznym liście, prezes Square Enix Yosuke Matsuda ogłosił duże plany w kwestii Web3. Szef studia odpowiedzialnego za niesamowicie popularną serię Final Fantasy stwierdził, że czas wykorzystać umiejętności kreowania nowych światów i opowiadania historii ludzi ze swojej firmy do odpalenia kilku gier na blockchainie oraz paru projektów NFT. Krótko mówiąc - wiele wskazuje na to, że przyszłość gamingu w blockchainie rysuje się niezwykle ekscytująco.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • Caliber logo gry png

  Caliber

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Elitarne siły specjalne
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming, 1C Game Studios
  Wydawca: Wargaming, Wargaming.net
  Platformy: PC

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Caliber - New Trailer [Full HD]
Caliber - Gameplay [Full HD]
Caliber - Nowy TPS od Wargaming - Gameplay [Full HD]
Caliber - Shooter Gameplay [Full HD]
Lineage II Essence - MMORPG po polsku - Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda Caliber
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Możliwość poprowadzenia drużyny GROMu! 0
  • Dobre połączenie shootera i działań taktycznych 0
  • Szczegółowo odwzorowane wyposażenie i mundury 0
 NEWSY
najnowsze